Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
З 7–9 вересня 2016 року в місті Львові місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України провело семінар на тему: “Зв’язки з громадськістю в судах”.
Цей триденний семінар розроблено викладачами та проведено для прес-секретарів судів усієї Львівської області. Участь у навчанні прийняла головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю та ЗМІ Львівського окружного адміністративного суду Христина Кріль.
Вітальними словами семінар відкрила директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна та начальник Територіального управління Державної судової адміністрації України в Львівській області Віктор Дейнека.
Для проведення практичних занять було запрошено суддів, які мають, зокрема, досвід в сфері комунікації судів та ЗМІ, а саме суддя Львівського окружного адміністративного суду Олександр Сасевич - член Ради суддів України та голова комітету Ради суддів з питань комунікації, суддя Львівського окружного адміністративного суду Ростислав Москаль, суддя Миколаївського районного суду Львівської області Володимир Павлів.
До проведення навчань залучались також судовий експерт-психолог КЗ Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні, головний експерт Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації Зінаїда Кошулинська, керівник та координатор всеукраїнської ГО “Самооборона Майдану” у Львівській області Валентин Середюк.
Частину занять, Тамара Дудаш - доцент кафедри теорії та філософії права юридичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка, кандидат юридичних наук, присвятила українському діловому мовленню та мистецтву правового письма.
Під час семінару слухачі розглянули питання підвищення авторитету судової влади в українському суспільстві; громадський контроль за судовою владою; інформаційні технології як спосіб інформування громадськості щодо функціонування судової влади та формування громадської думки. Частина питань присвячена організації медіа-супроводу діяльності суду (в тому числі під час розгляду резонансних справ); моніторингу медійного простору, як необхідної складової виявлення інформаційних запитів громадськості; особливості підготовки медіа-карти. Викладачі надали рекомендації (протокол дій) щодо налагодження співпраці суду зі ЗМІ.
У ході проведення заходу використовуватлись інтерактивні методи навчання, зокрема, інтерактивні лекції, демонстрація відеороликів, дискусії, аналіз результатів практичного завдання, робота в малих групах, робота з фліп-чартами. При обговоренні кризових ситуацій було продемонстровано відеоролики на основі яких суддя Ростислав Москаль та судовий експерт-психолог Зінаїда Кошулинська зробили аналіз типових ситуацій в яких опиняються працівники апаратів судів при комунікуванні із представниками ЗМІ.