flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Як знайти судове рішення в Інтернеті

       З 1 червня 2006 року для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація на виконання Закону України «Про доступ до судових рішень» створила Єдиний державний реєстр судових рішень.

Єдиний державний реєстр судових рішень є автоматизованою системою збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.

До Реєстру мають вноситись усі письмові рішення судів загальної юрисдикції у цивільних, адміністративних, господарських, кримінальних справах, а також у справах про адміністративні правопорушення.

17 лютого 2012 року Рада суддів України затвердила Перелік судових рішень суддів загальної юрисдикції, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру судових рішень.

До Єдиного державного реєстру судових рішень включаються судові рішення, постановлені в порядку кримінального, цивільного, господарського та адміністративного судочинства:

- ухвали судів усіх інстанцій про відкриття (порушення) або відмову у відкритті (порушення) провадження у справі;

- ухвали судів, які можуть бути оскаржені окремо від постановлених за результатами розгляду справи рішень, вироків, ухвал, постанов у випадках та порядку, визначеному процесуальним законом та Законом "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом";

- ухвали про забезпечення позову, заміни виду забезпечення позову або скасування заходів забезпечення позову, зупинення виконання судового рішення;

- судові накази, що видаються судом в порядку наказного провадження, заочні рішення;

- постанови, рішення, вироки судів, крім ухвал слідчих суддів, постановлених під час здійснення судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, рішень суду у справах про усиновлення;

(абзац шостий із змінами, внесеними згідно з рішеннями Ради суддів України від 23.03.2012 р. N 16, від 21.12.2012 р. N 84)

- судові рішення, постановлені за результатами перегляду рішень, вироків, ухвал, постанов, крім судових рішень у справах про усиновлення;

(абзац сьомий із змінами, внесеними згідно з рішенням Ради суддів України від 23.03.2012 р. N 16)

- ухвали, постановлені за наслідками розгляду заяв щодо рішень третейських судів.

До Єдиного державного реєстру судових рішень також включаються постанови у справах про порушення митних правил та у справах про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних діянь.

Для того, щоб ознайомитися з потрібним Вам рішенням, необхідно зайти на офіційний веб-портал судової влади за адресою в Інтернеті www.court.gov.ua і натиснути кнопку Єдиний державний реєстр судових рішень або ж відразу набрати адресу: www.reyestr.court.gov.ua. Ви потрапите на сторінку Єдиного державного реєстру судових рішень. Щоб розпочати роботу натисніть: загальний доступ. Після цього з’явиться нова сторінка на якій можна проводити пошук за такими критеріями:

З метою забезпечення права на приватність у текстах судових рішень, що відкриті для загального доступу, не можуть бути розголошені відомості, що дають можливість ідентифікувати фізичну особу. Такі відомості замінюються літерними або цифровими позначеннями (Особа 1, Особа 2, Інформація 1 тощо).

До зазначених відомостей належать імена фізичних осіб, адреси їхнього місця проживання або перебування, номери телефонів чи інших засобів зв’язку, адреси електронної пошти, ідентифікаційні номери (коди), реєстраційні номери транспортних засобів та інша інформація, що дає можливість ідентифікувати фізичну особу.

Не вилучають із текстів судових рішень прізвища та ініціали суддів, які ухвалили судове рішення, імена посадових чи службових осіб, які, виконуючи свої повноваження, беруть участь у судовій справі.

У текстах судових рішень, відкритих для загального доступу, не можуть бути розголошені також відомості, для забезпечення нерозголошення яких було прийнято рішення про розгляд справи в закритому судовому засіданні.